IELTS Course

IELTS Kursu
  • Duration: 25 weeks

25 hafta 100 Ders, Akademik Dil Bilgisi + Okuma + Yazma + Konuşma Dil Becerileri

IELTS, açılımı International English Language Testing System olan ve İngilizce dil seviyesi belirlemek için uluslararası alanda geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir. İlk defa 1989 yılında yapılan IELTS sınavı Cambridge Assessment English, British Council ve IDP Education tarafından düzenlenmektedir. IELTS Sınavı akademik ve genel eğitim olmak üzere iki türde yapılmaktadır.

  • Akademik sınav, İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite eğitimi almak veya çalışmak isteyenler için kullanılmaktadır.
  • Genel eğitim sınavı, akademik olmayan çalışma, staj veya göçmenlik başvuruları için kullanılmaktadır.
  • IELTS sınav sonucunun geçerliliği 2 yıldır.
IELTS Kursu Avustralya, İngiltere, Kanada, ABD, İrlanda, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’daki akademik kurumların neredeyse tamamı tarafından kabul edilmektedir. IELTS Sınavı Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’ya göçmenlik başvurusu yapanlar için zorunludur. IELTS Sınavında başarısız olma durumu yoktur. Sınav sonucu 1 ile 9 arasında değişen seviye belirleme üzerine kurulmuştur.

IELTS, yüksek eğitim ve göçmenlik başvurusu için dünyadaki en popüler sınavdır. 2009 yılında sınava 130 farklı ülkede 1.4 milyon kişi başvurmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
× Merhaba! Size nasıl yardımcı olabilirim?