TOEFL Course

Toefl Kursu
  • Duration: 25 weeks

25 hafta 100 Ders, Akademik Dil Bilgisi + Okuma + Yazma + Konuşma Dil Becerileri

TOEFL, açılımı Test of English as a Foreign Language olan uluslararası geçerliliğe sahip bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. İlk defa 1964 yılında yapılan TOEFL Sınavı, Educational Test Service tarafından düzenlenmektedir. TOEFL IBT Sınavı, Reading, Speaking, Listening ve Writing olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. TOEFL Sınav sonucunun geçerliliği 2 yıldır.

TOEFL sınavı, TOEFL IBT (bilgisayar tabanlı) ve TOEFL PBT (kağıt tabanlı) olmak üzere ikiye ayrılır. TOEFL sınavı, genel olarak bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Bilgisayar teknolojisinin yeterli olmadığı ülkelerde veya isteğe bağlı olarak kağıt tabanlı olarak da yapılabilmektedir.

TOEFL IBT, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve Almanya’daki üniversiteler ile Kanada’daki lisansüstü programlar tarafından en çok tercih edilen İngilizce yeterlilik sınavıdır. Amerika, Kanada, Almanya ve Fransa üniversitelerine, diğer tüm İngilizce yeterlilik sınavı sonuçlarının toplamından daha fazla TOEFL puan rapor belgesi gönderilmektedir.

Dünya çapında 35 milyondan fazla öğrenci, İngilizce dil becerilerini göstermek için TOEFL sınavına girmiştir ve yapılan araştırmalara göre, TOEFL sınavına giren öğrencilerin %90’ı tercih ettikleri 1. veya 2. üniversiteye yerleşmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
× Merhaba! Size nasıl yardımcı olabilirim?